Praktikos

066

Samara joga

Festivalio rytus pradėsime su atgaivinančia ir pakylėjančia Samara joga. Tam, kad diena gimtų iš vidinės ramybės, tylos ir susitelkimo.

Samara (Dervišų) joga – tai nuostabi meditacijos judesyje ir pusiausvyros atkūrimo praktika, teigiamai veikianti skirtingas kūno sistemas, organų veiklą, gebėjimą susitelkti, atmintį, miego kokybę. Jos metu suderiname bei harmonizuojame tris centrus (fizinį, emocinį, intelektinį) ir natūraliai antrandame gilią ramybės ir tylos, džiaugsmo, meilės būseną.
Tai labai švelni ir paprasta jogos forma, tačiau jos poveikis yra labai gilus ir holistinis. Ji dar vadinama – jaunystės ir ilgaamžiškumo joga.

Samara jogos praktikavimas išlaisvina nuo streso padarinių, o ypač nuo nerimo ir visų depresijos formų, būdingų mūsų visuomenei, ir tokiu būdu leidžia geriau prisitaikyti visose situacijose asmeninėje, santykių, socialinėje ir profesinėje sferoje.

Samara joga, kurios pirminis pavadinimas – ,,Samadevos Gestų Eufonija”,- susijusi su senaisiais išminties mokymais, integravusiais kūną, širdį, protą ir dvasią. Gestų Eufonija – tai garso ir judesio harmonija, nes judesiai praktikuojami pagal specialiai tam sukurtą muziką. Žodyje Samadeva ,,sama” reiškia klausymąsi arba šokį, o ,,deva” – dievus, dieviškumą.

Iš tiesų, Samadevos Gestų Eufonija padeda mums susitikti su autentiškiausia ir giliausia savo dalimi, kurią tam tikros tradicijos vadina mūsų ,,esybe”. Tai vyksta judesių sekoje, kurioje kaitaliojami lėti ir dinamiški judesiai, šokiai, atsipalaidavimo akimirkos bei pratimai, Samara jogoje vadinami ,,Arkanais” (persų kalboje šis žodis reiškia ,,transformacijos procesą”).

Su savimi turėkite judesių nevaržančią, baltos ar šviesios spalvos aprangą, šiltesnes kojines.

13043282_10207116132196308_6826717253849456700_n

Choreografinė Samadeva

Choreografinė Samadeva – tai meninė Samara jogos (Dervišų jogos ar Samadevos Gestų Eufonijos) išraiška. Ji gimė iš 2000 m. pradžioje I. Lahoro sukurtų Samadevos sakralinių šokių ir dainų spektaklių, ir pasakoja Samadevos šokėjos, jos dervišų Hakim Sarman brolijų ir Šebos karalienės istoriją. O judesiai ir šokiai atkeliavo iš tradicinių ir sakralinių šokių iš Rytų ir Vidurio Rytų (dervišų šokiai, Gurdžijevo šokiai…).

Samara jogos šokiai prie struktūruojančio ritmo ir koordinacijos darbo prijungia meno kūrinį. Jie taip pat turi teigiamą poveikį visam kūnui ir padeda nuimti stresą, vėl suteikdami gyvenimo ir šokio džiaugsmą. Per šokius praktikuojantis gali taip pat geriau pažinti save ir keliauti į tai, kas jame yra giliausio.

Šoksime šiuos šokius: Šebos karalienė, planetų šokis, Pitagoras 4, OM ratas…

Apranga nevaržanti judesių, geriau juodos spalvos.

Kontaktinė improvizacija

 

,,Menas išlikti ryšyje”: kaip išlaikyti kontaktą šokyje, ir judesio su kitais tęstinumą bei tėkmingumą – tai šokio improvizacijos užsiėmimas, paremtas kontaktinės ir šokio improvizacijos, šokio terapijos metodais bei sistemų funkcionavimo principų žiniomis.

Kontaktinė improvizacija (šokis, žaidimas, kovos menas, sportas, saviraiška, meditacija)
Nuostabi šokio-dialogo forma, norintiems patirti buvimo kūne džiaugsmą ir laisvę, o ypač – kontakte su kitu.
,,Manau, kad čia svarbiausia – paprastas judėjimo ir gyvenimo per kūną malonumas. Ir malonumas šokti kartu su kuo nors s

pontaniškai ir nenuspėjamai, su laisve kurti, netrukdant partneriui. Tai yra be galo įkvepianti šokio forma.” – S. Paxton, KI pradininkas

x_776b5edf

Gurdžijevo šokiai

Gurdžijevo šokiai – senovinė sufijų judesių praktika, G.I.Gurdžijevo pritaikyta mūsų laikams. Tai puiki galimybė susitikti su savimi, atgauti prarastą tonusą, padidinti savo koncentraciją ir darbingumą, išmokti sutarti su savo paties kūnu, patirti nepamirštamą pilno buvimo „čia ir dabar“ būseną.

Mes lengvai tikime tuo, jog pasaulis, kurį matome, yra realybė, tuo tarpu, kai tai yra tik realybės interpretacijos, regimos per automatinių reakcijų ir svajų rūką: ,,Kodėl aš turėčiau pabusti? Aš jau pabudęs!” Mes taip pat tikime tuo, jog esame savo gyvenimo ir savo sprendimų šeimininkai, nors iš tiesų tai tėra tik mechaninių veiksmų sekos. Ir mes taip dažnai leidžiame sau būti išblaškytiems, manipuliuojamiems, būti linkusiems laikytis šio elgesio kodo, šios įsitikinimų sistemos.

Kaip ištrūkti iš šio įkalinimo? Mūsų vienintelė galimybė – tai savęs paieška, sąžiningai, su aistra, ir labai svarbu, kad su humoru! Mums reikаlinga pagalba, ne tik per intelektines žinias ir skaitymą, bet taip pat įtraukiant savo fizinę bei emocinę dalis. Bet kuri transformacinė veikla, kuri neįtraukia kūno ir negerbia jo yra fiktyvi, nes būtent šis kūnas yra šventykla ir namai, reikalingi mūsų būtybei tam, kad ji turėtų šaknis ir galėtų pražįsti. Gurdžijevo judesiai suteikia unikalią pagalbą, kelią, vedantį Buvimo čia ir dabar, budrumo ir vidinio augimo link.

Į Vakarus judesius Gurdžijevas atvežė iš Vidurio Rytų, Centrinės Azijos ir Tibeto, ir dalį jų sukūrė pats. Šie šokiai vadinami sakraliniais, nes atspindi tam tikrus visatos, o drauge ir žmonių gyvenimo dėsnius, skatina vidinį juose dalyvaujančių augimą. Šie šokiai labai dažnai yra vadinami „dinamine meditacija atmerktomis akimis“. Ne vienas jų dalyvis yra pasakęs, jog „tai vienas efektyviausių būdų nutildyti protą, pasiekti būseną be minčių.“

Teisingų judesių dėkа, parinktų atsižvelgiant į jų poveikį bei tikslą, jūs:
– pasieksite geresnės koordinacijos ir pagerinsite dėmesio kokybę
– išmoksite didesnio kūno įsisąmoninimo ir pajautimo
– atrasite būdą reaguoti į įvairias kritines situacijas be blaškymosi
– išmoksite subalansuoti atsipalaidavimo ir budrumo, priėmimo ir valingo siekimo būsenas
– atrasite būdą atsitapatinti nuo savo emocijų, kurios labai dažnai mus valdo

lou-yong-tao-to-qi

Lu Jongas Tao To Ki

Lu Jongo Tao To Ki principas yra nukreipti energiją ki iš begalinės erdvės ir
gamtos į kūną. Judesiai atrodo paprasti ir lengvi, ir sudaro grakštaus bei
elegantiško šokio įspūdį. Jie sukelia kūno ir dvasios atsipalaidavimą bei
regeneraciją. Mokymasis vyksta trimis etapais. Pirmiausia reikia teisingai
išmokti atlikti judesius. Po to mes mokomės pajausti energijos ki tekėjimą.
Trečiasis etapas leidžia pasiekti ramybę visuose proto procesuose ir juos
įvaldyti.
Metodas dar vadinamas Lu Jong Ži Neng, kur „ži neng“ reiškia išmintį.
Galime suprasti, kad kalbame ne apie paviršutinišką sveikatos ir jaunystės
susigrąžinimo metodą, bet apie praktiką, kuri daro įtaką visiems
žmoniškosios prigimties lygmenims: kūnui, emocijoms ir protui.
Praktikuojančiajam sugrįžta ne tik sąnarių ir raumenų lankstumas, bet ir
tikrasis savęs, kitų ir pasaulio supratimas. Praktika išsiskiria iš kitų tuo,
kad rezultatai jaučiami jau po pirmo užsiėmimo.
Praktika skirta ir sveikiems, ir ligotiems, ir terapeutams, ir pacientams.
Meistras Huan Žen Jiui, budistinės chen jen tradicijos (artima dzogčeno
mokymui) patriarchas kalbėjo, jog tas, kuris praktikuoja vieną valandą per
dieną, palaiko savo sveikatą ir jaunystę bei atitolina visas ligas.
6th_minifest_vilnius214-vi-2

Bodywork

Bodywork’as (kūno mankštinimas, primenantis šiatsu ar thai masažą).

Užsiėmimas skirtas kūno atpalaidavimui prisilietimo, svorio atidavimo bei judesio pagalba, ir jo paruošimui šokiui.
Gaunantis bodywork’ą, jo metu taip pat atlieką ,,vidinį darbą”: stebi kūną iš vidaus, ugdydamas savo pastabumą ir sąmoningumą.
Bodywork‘o sesija ne tik atpalaiduos ir nustebins naujais dar nepatirtais pojūčiais bei atradimais, bet ir atvers naujas duris į šokį, judesį bei praplės bendravimo galimybes su kitais žmonėmis.
,,Virpantis dervišas” – specialiai giliam atsipalaidavimui paruoštas bodywork’as, taikant siūbavimo, palsingo, virpinimo technikas. Ši sesija leis patirti gilų atsipalaidavimą, paleidžiant pačias subtiliausias įtampas. Tai gali vesti į tam tikros ekstazės, džiaugsmo, išsilaivinimo ir atsinaujinimo būseną.
18836637_10210494928304099_2287475163481106618_o

Konsteliacijos dervišų tradicijoje ,,Susitaikymo su protėviais naktys”

Kai kurios protėvių konsteliacijos – tarsi gražus ritualas, šokis. Metodo ypatumas – ne prievarta, švelnumas, didele pagarba klientui ir jo sistemai, gilumas, unikalūs protokolai garantuojantys teigiamą rezultatą 100 % atvejų.

Protėvių konsteliacijų tikslas – išspręsti problemą, kuri neišsisprendžia įprastais būdais, nes manome, jog ji susijusi su praeitimi, su protėviais.

Pirmasis mūsų sunkumų, taip pat ir jėgos šaltinis – mūsų tėvų šeima, mūsų kraujo ryšiai.
Antrasis šaltinis – mūsų tolimų protėvių šeima, apie kuriuos prisiminimai yra prarasti. Šis antrasis šaltinis vadinamas protėvių ir žemės kvietimu/šauksmu. Iš tiesų, tai mūsų geneologinė protėvių šaka, bet taip pat ir mūsų ryšys su mūsų protėvių žeme.

Kiekvienas mūsų gimė konkrečioje vietoje ir ant ypatingos žemės, tam tikroje tautoje. Kai kurie mūsų, ar mūsų protėvių buvo išvaryti ar išsiųsti iš savo žemės, ar tiesiog imigravo – panašu, jog kartais ryšys su ta žeme, ar su ta šalimi yra nutrūkęs, tarytum jėga, kuri keliavo nuo protėvių ir žemės, mūsų daugiau nebemaitintų.

Reikia susilieti, vėl susijungti su šiuo šaltiniu, su šia jėga, jeigu mes norime vieną dieną realizuoti save ar iš tiesų kažką įgyvendinti išoriniame pasaulyje, vietoj to, kad pasiduotume pasikartojantiems realizacijos sunkumams.

Kiekvienas dalyvis turės galimybę harmonizuoti santykį su savo protėviais.